Податок при продажу квартири - обов'язково платити?

Рекламний блок

Налог при продаже квартирыКожна правоспособная категорія населення має виконувати свої обов'язки і вміти користуватися наданими державою правами.

Податок при продажу квартири

Ми говоримо про податки і оподаткування. Але, погодьтеся, що бути обізнаним і юридично підкованим людиною не тільки приємно, але і вигідно. Адже знання закону зсередини, а не на рівні обивателя, може вберегти вас від багатьох неприємних життєвих ситуацій. У нашій статті ми постараємося висвітлити питання, які стають актуальними при продажу квартири і пов'язані зі стягненням податків.

Налог при продаже квартирыДоходи фізичних осіб – громадян Росії, одержані від реалізації нерухомого майна (в даному випадку квартири), розташовані на території РФ, підлягають оподаткуванню в розмірі 13%.

Доходи нерезидентів, отримані від реалізації нерухомого майна (квартири), розташовані на території РФ, підлягають оподаткуванню в розмірі 30%. Слід зазначити, що якщо в першому випадку на фізичних осіб поширюються податкові пільги, то у випадку з не резидентами цей варіант законодавством не передбачено.

Розмір податкової ставки варіюється в залежності від декількох факторів, одним з яких є термін перебування реализовываемого майна у власності особи. (підп. 1 п. 1 ст. 220 НК РФ).

Сума сплаченого податку повинна знайти своє відображення і при заповненні декларації. Тому сума податку повинна бути погашена платником податку до 15 липня року, який слідує за роком продажу нерухомого майна (частина 4 статті 228 НК РФ).

Податок при продажу квартири для власника

Налог при продаже квартирыПродаж об'єкта нерухомості, що знаходилася у власності фізичної особи більше трьох років.

При продажу об'єкта нерухомого майна, яке перебувало у власності фізичної особи платника податків більше трьох років підряд, майновий податковий відрахування буде наданий платнику податків щодо всієї суми в цілому отриманих доходів, незалежно від їх розміру (ч. 1 ст. 220 Податкового кодексу РФ (далі НК РФ)).

Особи, які є громадянами РФ, повинні пам'ятати, що обчислення та сплата податку при продажу об'єкта нерухомого майна, власником якого вони є, здійснюється ними самостійно.

При укладанні угоди купівлі-продажу квартири, яка була власністю особи протягом строку, який не перевищує трирічного періоду, податок обчислюється з суми повної вартості проданого майна.

Податковий вирахування при продажу квартири

Єдиний спосіб зменшити податкові рамки в даному випадку – це можливість особи отримати податкове вирахування. Він поширюється не на всю вартість проданого нерухомого майна, а тільки на суму, яка не перевищує 1 000 000 рублів.

Право власності на придбані об'єкти нерухомості виникає тільки після проходження процедури державної реєстрації майна (отримання свідоцтва). І трирічний строк, обчислюваний податківцями, буде починатися з тієї дати, яка вказана у свідоцтві.

Налог при продаже квартирыНалог при продаже квартиры

Іншими словами, якщо з моменту отримання власником свідоцтва про державну реєстрацію права власності минуло не більше трьох років, а вартість нерухомого майна (квартири) перевищує один мільйон рублів, то при її продажу Вам доведеться погасити досить-таки відчутну суму податку.

Налог при продаже квартирыПроте, звертаючи Вашу увагу, варто обмовитися, що в гонитві за турботою про своїх громадян держава завбачливо надало кожному з Вас унікальну можливість один раз протягом життя отримати так звану знижку чи бонус при купівлі житла. Складається ця привілей в тому, що особа, яка придбала квартиру, звільняється від 13% податку на доходи.

У правовому полі це носить назву «податкове вирахування» і він надається на 1 млн рублів. Заробили певну суму - платите податок. Діти і непрацюючі громадяни під цей привілей не потрапляють. Фактично, 3 мільйони рублів (умовно) можна назвати неоподатковуваними податком.

Рекламний блок

Рекомендуємо до перегляду
Додати коментар
загрузка...